A kérdésekkel teli egy oldalas képregényem
2012.10.20. 19:03
Az előbb ugyebár a Roosvell-i esetről szólt a bejegyzésem és mivel azt, ahogy a blog címe is mutatja képregénnyel akarom vegyíteni a témát. Először én eleve úgy szerettem meg a rejtélyes dolgokat, hogy láttam a KGB titkos UFO aktái dokumentumfilmet, ami után már minden jött magától. Egyre jobban érdekeltek az efféle dolgok és e kíváncsiságomból és a szuperhősös fanatikusságomból előtört belőlem egy képregényíró személyiség.
Mindenképpen rejtélyes illetve hősös dologról akartam, hogy szóljon a regényem. Bár kis koromban a vicces képkockákra mentem, ám ma már úgy szeretném, hogy a scifi-fantasy és némi humor legyen a történetben.
Nem is olyan régen egész pontosan 2012 nyarán kezdtem el dolgozni a képregényen. El is mondom, hogyan építettem fel a dolgot.
1, Miről szóljon?
Általában amikor ilyet csináltam mindig a Földet vettem célul. Tehát, hogy itt születnek a (szuper)hősök. Itt jött képbe nálam az összeesküvés elméletes, illetve rejtélyes dolgok amiket olvastam. Így hát egy vázlatot készítettem el. Aki képregényírásra kapja a fejét előbb írja le az ötleteit, mindent ami eszébe jut valamilyen témában, majd kezdje el beleszőni egy rövid történetbe. Képkockáról-képkockára terveztem, hogyan jöjjön majd össze a történet, amit már előtte nagyjából kiírtam.
2, Karakterek..
Hát igen ugye nincs történet szereplő nélkül. Voltak karakteres elképzeléseim, amiket meg is alkottam egyenlőre háttér információ nélkül, tehát kigondoltam, hogy nézzen ki, továbbá milyen szerepe legyen majd a történetben.
3, Hogy akarod elmagyarázni pár kockába?
Miután megvan az ötlet és le van írva gondolom elég sok mondatba, betűvel akkor kezdhetjük is.
Hát igen ez a legnehezebb dolog, ha 1 képkockára tervezel 10 mondatot, hogy meg lehessen érteni akkor abból az életben nem fog kijönni semmi. Meg fogják unni. Ez képregény és nem könyv. Ebben játszik nagy szerepet maga a kép, amit jó ha úgy rajzolunk le, hogy teljesen át látható legyen egy-egy esemény. Ha azt akarod, hogy felkeltse az emberek érdeklődését egy karakter próbáld meg minél jobban alkalmazni a lassítás hatalmát. Nem úgy értem, hogy lassabban készítsd el a képregényt, hanem ne lődd le egyből a poént. Felhozok egy példát.
" Látod teljes egészében a karaktert ahogy kirabol egy bankot és elhozza a pénzt"
Hogyan lehetne ezt meg csinálni, hogy izgalmas legyen a személy kiléte?
" Megáll egy kocsi a banknál csak azt mutatod, hogy odaadják a pénzt ezután kint látszik, hogy beszállt a kocsiba, de nem fogod látni egyből, hogy ki ő. Erre pedig lehet máris építeni. Talán úgy lehetne folytatni, hogy a sofőr lelövi ezt a bankrablót elveszi a pénzt, majd csak annyit látsz, hogy az eddig főszereplőnek hitt karakter (18+)
vérben folyik.
Elég furán írtam le remélem érthető.
4, Nem tudok rajzolni..
Én sem rajzolok jól. Mindenkinek van egy saját stílusa. Attól lesz egyedi valami, ha úgy rajzolod meg ahogy csak tudod. Meglátod jó dolog fog kisülni belőle egy kis idő után. Főleg, ha maga a történeted jó akkor az már + és, ha az valamilyen rajzra van ültetve te már Megcsináltad.
"A kérdésekkel teli egy oldalas képregényem" című bejegyzés értelmét be is mutatom:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.